Oversigt over alle hold og deres træningstider

Træningstider sæson 2020/21

Velkommen til sæsonen 2021/22!  


Vær med! 
Der er et hold til dig: Floorball er sjovt, medrivende, socialt og sundhedsfremmende. Prøv det! Få 2 gratis og uforpligtende prøvetræninger.  Vi ses! Følg os på Facebook for sidste nyt. 

Kontingent: Vi betaler kontingent via Holdsport.dk.  Kontakt kasserer Claus Ottosen, hvis du har spørgsmål.  

Spørgsmål: Kontakt formand Tobias Pauli Jørgensen

 

Opstartsdatoer:

U7-U9 piger og drenge: Espergærde 15. august 2021 og i Helsingør 18. august 2021

U11-U13-U15 piger 11. august 2021

U11 drenge 17. august 2021

U13 drenge 17. august 2021

U15 drenge 10. august 2021

Herrer 2 + 3: 17. august 2021

Damer: 11. august 2021

Overblik over hold per træningssted:

  Mandag   Tirsdag   Onsdag   Torsdag
Helsingørhallen
        17.00-18.15 U11   16.30-17.45 U7-U9   16.30-17.45 U11
        18.15-19.30 U13   17.45-19.00 Piger U13-15   17.45-19.00 U13
        19.30-21.00 (21.30) U15 + H1   19.00-21.00 Damer   19.00-21.00 U15
                    20.30-22.00 H1+H2
                       
Skolen i Bymidten (Byskolen), Helsingør
  17.00-18.30 Piger U13-U15                  
  18.30-20.00 Damer   20.00-22.00 H2+H3         19.30-21.00 H3 + Motions- herrer- og damer
                       
Idrætsbyen, Espergærde
        19.00-21.30 Motions- herrer- og damer            
Grydemoseskolen, Espergærde                       Søndag
                          9.15-10.30 U7-U9    
                          10.30-11.45 Familiefloorball  





Sæson 2020/21


Hold

Årgang

Træningstid

Sted

Kontaktperson

Kontingent aug 2020 - maj 2021

Familiefloorball

2015 og ældre + forældre

Søndag 
9.30-11.00

Grydemosehallen i Espergærde

Nanna Borup Johansen

75 kr. pr. familiemedlem

U7-U9
piger + drenge

2011-2014

Onsdag
16.30-17.45

Helsingørhallen

Jesper Witt

600 kr.

U11-U13 piger

2005-2010

Mandag
17.45-19.00

Onsdag
17.45-19.00

Skolen i Bymidten

Helsingørhallen

Isabella Rasmussen

 

900 kr.

U11 drenge

2009-2010

Tirsdag
16.30-18.00
Torsdag 16.30-17.45

Helsingørhallen

Helsingørhallen

Claes Benjaminsson

900 kr.

U13 drenge

2007-2008

Mandag
16.30-17.45
Torsdag 17.15-18.30

Skolen i Bymidten

Helsingørhallen

Martin Durafour

 

900 kr.

U15 drenge

2004-2006

Tirsdag
18.00-19.30
Torsdag 18.30-20.30

Helsingørhallen

Helsingørhallen

Poul Erik Pedersen  

900 kr.

Herre 1+2

1. division +
3. division

2003 og ældre

Tirsdag
19.30-21.30
Torsdag 18.30-20.30

Helsingørhallen

Helsingørhallen

Jesper Frank

1.000 kr.

Herre 3+4

Begynder + øvede

2003 og ældre

Tirsdag
20.00-22.00
Torsdag 20.30-22.00

Skolen i Bymidten

Helsingørhallen

Christoffer Friis

 

1.000 kr.

Dame 1 + 2

2004 og ældre

Mandag
19.00-20.30
Onsdag 19.00-21.00

Skolen i Bymidten

Helsingørhallen

Adam Wållringer

1.000 kr.

Motionsherre 60+

 

Tirsdag
19.00-21.00
Torsdag 19.30-21.00

Espergærde Idrætsby

Skolen i Bymidten

Chris Donkin

600 kr.

Motionsdamer 40+

 

Tirsdag
19.00-21.00
Torsdag 19.30-21.00

Espergærde Idrætsby

Skolen i Bymidten

Birthe Winterskov

600 kr.

Floorball for yngre personer med demens

 

Onsdag
10.30-12.30

Helsingørhallen

Birthe Winterskov

300 kr.

Floorball for piger
Img_3172
Floorball for drenge
Img_3382
Floorball for alle!
Img_8697
Støt vores sponsorer
Spar-nord-768x292
Udstyr med klubrabat
Floorballworld_logo%20med%20bold_pa%cc%8a%202%20linjer
Støt vores sponsor
Screenshot%202020-07-20%20at%2021.45.07
W1siziisijiwmtuvmdgvmtavmjnfmtjfmjzfndczx0hgvf9taw5pbwfuzde2mhg2mdauanbnil1d?sha=d3bb0ce58cc46706